Szybki kontakt

Tel. 536 275 660

E-mail: anna6matusiak@gmail.com


Anna Matusiak - ZnanyLekarz.pl

Opinie

Wszystkie wypowiedzi pochodzą od osób, które skorzystały z mojej pomocy i zechciały podzielić się swoją opinią dotyczącą przebiegu spotkań, współpracy ze mną i zmianą, jaka została dokonana w ich życiu.

Więcej opinii na stronie:
https://www.znanylekarz.pl/anna-matusiak-3/psycholog-terapeuta/warszawa

Z panią Anną współpracowałam od przeszło roku. To był rok bardzo owocnej, satysfakcjonującej i profesjonalnej pracy. Pani Anna otaczała psychologiczną opieką dziecko z niepełnosprawnością intelektualną, które było moim uczniem i wychowankiem. Za najbardziej cenne we współpracy uważam rozmowy, które zawsze przebiegały w spokojnej, rzeczowej i konstruktywnej atmosferze. Pani Anna jest bardzo uważnym i cierpliwym słuchaczem, nawet drobne słowa i gesty są ważne, atmosfera, którą wytwarza się w czasie rozmowy buduje zaufanie, szacunek do rozmówcy i jego poglądów. Uwagi, wskazówki, czy luźne spostrzeżenia, które otrzymywałam zawsze były cenne, bardzo wyważone, skłaniały do refleksji, poszerzały spojrzenie i dawały nową perspektywę, co przełożyło się na lepszy sposób funkcjonowania ucznia niepełnosprawnego w grupie rówieśniczej. Panią Annę cechuje otwartość na drugiego człowieka, przy czym jest ona bardzo subtelna i nienarzucająca się. Ta otwartość widoczna była również w działaniach, jakie miały miejsce w naszej klasie: wspólne warsztaty i pogadanki dla całej grupy oraz indywidualne rozmowy z uczniami w czasie przerw lekcyjnych. Nasze wspólne działania pozwoliły mi lepiej poznać i zrozumieć świat ucznia niepełnosprawnego, poprawiły relacje z jego rodzicami, pomogły zintegrować zespół klasowy. Pani Anno dziękuję, za mądre słowa, życzliwość i empatię oraz ciekawe spotkania z „trudną” grupą gimnazjalną, za radość wspólnego przebywania i działania. Dziękuję w swoim imieniu oraz uczniów gimnazjum.


Anna MichalikJesteśmy małżeństwem z siedmioletnim stażem. Mamy pięcioletniego synka Jasia. Do pani Ani trafiłem z problemem nieradzenia sobie z moimi emocjami. Chodzi o gniew i agresję nad którymi nie mogłem zapanować w relacjach z najbliższymi. Niekontrolowane wybuchy złości były powodem kłótni i destrukcji mojej rodziny. Jestem osobą wierzącą. Zacząłem usilnie modlić się do Boga o konkretny znak, pomoc w mojej sytuacji. Miałem świadomość,że sam nie jestem w stanie zapanować nad złem które działo się w moim życiu. Już po pierwszym spotkaniu zauważyłem zmianę w relacjach z moją żoną i synkiem. Pani Ania jest osobą cierpliwą (ma dar słuchania), umiejącą trafnie i konkretnie sprecyzować cele terapii i metody ich osiągnięcia. Jednym z etapów były wspólne spotkania z żoną. Potrafiąc nas wysłuchać, nie narzucając swojego zdania (przez co czuliśmy się swobodnie) wyjaśniała nam i pokazywała przyczyny naszych zachowań. Poznawaliśmy nasze zranienia i lęki, które skutecznie oddalały nas od siebie. Dzięki temu, że zostały one zdefiniowane a my otrzymaliśmy konkretne rady jak sobie z nimi radzić, nasze relacje uległy znacznej poprawie. Szczerze polecamy Panią Anię jako osobę kompetentną, empatyczną i szczerze zaangażowaną w realizację pozytywnych celów terapii.


Marcin i MonikaUmówiłam się z panią Anną Matusiak na spotkanie bo chciałam uzyskać poradę jak pomóc córce w rozwiązaniu jej problemów. Już w czasie pierwszej rozmowy uświadomiłam sobie, że problemy mojej córki wiążą się również z moim nastawieniem do niej. Poprosiłam panią Annę o dalsze spotkania. Dzięki dużemu wyczuciu jakim obdarzona jest pani Matusiak popartemu wiedzą i profesjonalnym prowadzeniem spotkań spojrzałam na siebie z innej perspektywy. Pozwoliło mi do pozbyć się lęku, który towarzyszył mi już od jakiegoś czasu, lęku którego nawet sobie nie uświadamiałam i zobaczyć moich bliskich w innym świetle. Nauczyłam się też asertywności i jasnego formułowania swoich oczekiwań a co najważniejsze szczerego mówienia o swoich uczuciach. Bardzo dziękuję i gorąco polecam.


HalinaDo pani Ani trafiłam kilka miesięcy temu z jednym, ale znaczącym problemem, który zdominował całą mnie i całe moje życie. Od razu udało jej się zdobyć moje zaufanie i sprawić bym z łatwością potrafiła się przed nią otworzyć. Do dziś dnia, cieszę się jak dziecko, że trafiłam akurat do niej. Dzięki niej okazało się, że mój jeden spory problem nie jest jedyny. Udało nam się rozwiązać ich szereg, choć wcześniej nie zdawałam sobie nawet sprawy z ich istnienia.

Pani Ania to niezwykle cierpliwa, ciepła i mądra osoba. Ma niesamowitą intuicje, niezwykle potrafi podejść do pacjenta, prostymi pytaniami otworzyć umysł na dotąd nieistniejące wnioski i spostrzeżenia. Daje swojemu pacjentowi poczucie 100% zainteresowania i zaangażowania zarówno podczas spotkań jak i poza nimi. Nie jest osobą cokolwiek narzucającą, to ona dostosowuje się całkowicie do osób z którymi pracuje. Potrafi wyczuć gorszy i lepszy dzień, sytuacje, to czy dany temat kontynuować czy lepiej odłożyć na potem.

Nigdy nie czułam się niekomfortowo podczas spotkania z nią, wręcz przeciwnie, chętnie i bez za hamowań potrafię otwarcie z nią rozmawiać i bardzo serio i do serca biorę sobie wszystko co mówi, ponieważ widzę efekty naszej wspólnej pracy. Nie ma chyba lepszej rekomendacji niż namacalne rozwiązywanie się spraw, które do tej pory wydawały się nam beznadziejne. W tych spotkaniach doceniam tez bardzo fakt, że mogę tam usłyszeć konkretne rady, możliwe rozwiązania a jeśli nie to pomysły na to jak do nich dojść. Często wystarczy usłyszeć, lub wypowiedzieć coś na głos by doznać olśnienia.

Z czystym sumieniem polecam pracę z Panią Anną. To co możemy zyskać jest bezcenne.


Karolina z WarszawyKiedy trafiliśmy do Pani Ani, byliśmy małżeństwem z 2,5 letnim stażem. Dwa miesiące poprzedzające pierwsze spotkanie to była albo kłótnia albo tzw 'ciche dni'. Już po pierwszych spotkaniach nasze relacje się znacznie poprawiły. Przez kolejne spotkania Pani Ania pomogła nam na nowo sobie uświadomić, że to My jesteśmy dla siebie najważniejsi i musimy się o siebie troszczyć.
  Myślę, że najbardziej wartościowe w tych spotkaniach było to, że Pani Ania nic nam nie narzucała, ale pozwoliła abyśmy sami (oczywiście z jej pomocą) doszli do tych wniosków.
Od zakończenia spotkań minęły ponad 3 miesiące i nigdy nie byliśmy ze sobą tak szczęśliwi :)


Wiola i TomekPani Ania - profesjonalistka w każdym calu

Przed spotkaniem z Panią Anią nie wierzyłem że rozmowa z psychologiem jest w stanie tak dalece poprawić jakość życia.

Pani Ania okazała się osobą o wyjątkowej wrażliwości i przenikliwości a przy tym niezwykle ciepłą, co sprawiło, że po każdym spotkaniu czułem się naładowany „pozytywną energią” i pewnością siebie.

Nie tylko pomogła mi uporać się z moimi problemami, ale także otworzyła oczy na mechanizmy rządzące relacjami międzyludzkimi co uchroniło mnie przed popełnianiem kolejnych błędów. Jest to z pewnością wynikiem faktu, iż Pani Ania jest z wykształcenia nie tylko psychologiem, ale i filozofem, co daje jej znacznie szerszą perspektywę widzenia i rozumienia świata i człowieka.

Gorąco polecam kontakt z Panią Anią wszystkim którzy jak ja miewają poczucie osamotnienia i niezrozumienia w gąszczu przytłaczających problemów ponieważ przekonałem się iż nie ma dla Niej rzeczy niemożliwych.


arch. Marek PakJeżeli szukacie Państwo dobrego psychologa, to b. polecam panią Anię Matusiak. Dlaczego? - ma dar słuchania i nienachalny, ale zdecydowany sposób przekazywania wskazówek, sugestii. Jest rzeczowa, fachowa i b. angażuje się w każdy przypadek, zachowując przy tym emocjonalny dystans wobec klienta/ pacjenta, niezbędny do prawidłowego zdiagnozowania problemu. Nie onieśmiela, budzi sympatię, podczas rozmowy stwarza niemal intymną sytuację (bez podtekstów:) ). Wiem to, gdyż konsultowałam się z tą Panią w sprawie własnego dziecka jak i uczniów. Polecam, warto.


Elżbieta, nauczycielka (Kielce)Ania Matusiak to osoba niezwykle sumienna i pełna zaangażowania. Pomogła mi zrozumieć mój problem już na drugim spotkaniu. Luźna atmosfera spotkań pomogła mi otworzyć się i zacząć swobodnie rozmawiać. Jest bardzo otwarta oraz ze spokojem wysłucha wszystkich. Jej największym atutem jest umiejętność patrzenia na problem szerokim wachlarzem. Zawsze stara się zajrzeć głębiej w problem, niż powierzchownie załagodzić konflikt. Gorąco polecam współpracę.


Magdalena LenartowiczMamy bardzo dobrego, wrażliwego i inteligentnego synka, który w klasie komunijnej w trakcie roku szkolnego zmienił szkołę. Pomimo tego, że jest dobrym uczniem i miał pełne wsparcie zarówno ze strony rodziny, jak i szkoły w tym trudnym momencie, widać było wyraźnie, że ta zmiana była dla niego bardzo trudna i ma kłopoty w aklimatyzacji w nowym środowisku – jest bardzo zamknięty, nerwowy, nie je nic w szkole. Pomimo świetnych relacji z synem na co dzień w rodzinie, w tym z osobami z doświadczeniem pedagogicznym u dzieci w tym okresie nie potrafiliśmy gruntownie zrozumieć, ani tym bardziej rozwiązać problemów naszego syna. Szukając rozwiązania podejrzewaliśmy również przyczyny natury klinicznej (zespół Aspergera, kwestie alergiczne). Dzięki Pani Ani udało się nam się ruszyć z miejsca: najpierw metodycznie zrobić dobrą analizę (kilka spotkań Pani z nami, kilka z Jankiem – w gabinecie, w domu, szkole), a następnie przejść do działania, w tym kształtowania nawyków. Pozyskaliśmy wiele praktycznych pomysłów jak w codziennym życiu realizować ustalone z Panią Anią cele. Dziś Janek poprawił swoje relacje społeczne w szkole, a przy okazji też wyniki w nauce i jest zdecydowanie bardziej szczęśliwy na co dzień. Przed nami oczywiście jeszcze długa droga, ale jesteśmy zmotywowani wynikami, bo widzimy szczęście naszego dziecka. W kontakcie z prowadzącą bardzo ceniliśmy jej kompetencje oraz bardzo wysoki etos pracy: zawsze przygotowane materiały na temat i dostosowane do odbiorcy; materiały spersonalizowane dostosowane do nas; przygotowane na czas; dotrzymywanie obietnic i ram czasowych. Serdecznie polecam.


Michał i Ola z Warszawy